Sylwetki autorów

Marek Gardulski ur. w 1952 r w Krakowie.

Członek ZPAF od 1981 roku. W latach osiemdziesiątych autor cykli "Autoportret" i "Kącik dziecięcy". Stypendysta United States Information Agency , współpracował z The International Polaroid Collection (Photokina 1990 - "Selection 5").
Na początku lat dziewięćdziesiątych zestawem "Solvay" zwrócił się ku dokumentalnej fotografii przestrzeni industrialnej. Uczestnik wystaw : "Wokół dekady - polska fotografia lat 90-tych" (Muzeum Sztuki w Łodzi), "Marzyciele i świadkowie. Fotografia Polska XX wieku" (MN w Krakowie-Arsenał), "Polska fotografia w XX wieku" – ZPAF Warszawa, "XX wiek w Fotografii Polskiej z Kolekcji muzeum Sztuki w Łodzi" (The Shoto Museum of Art – Tokyo)

Prace w kolekcjach polskich i zagranicznych.
Mieszka i pracuje w Krakowie. Nie związany z żadną grupą artystyczną.

 

 

 

L Popiel by Jacek poremba 2149

Lidia Popiel (Linda)

Fotografka, dziennikarka, modelka. Wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej (od 2004). Fotografią zajmuje się od 1984 roku. Jej zdjęcia znalazły się w większości magazynów i wydawnictw Pl, autorka zdjęć na okładki płyt i reklamowych, autorka licznych wystaw portretów. Prowadząca warsztaty fotograficzne i jurorka wielu konkursów foto. Redaktor naczelna fineLIFE.pl (2010-2017), PhotoCulture.pl (od 2017), Ambasadorka Polskiego Bursztynu z nominacji Prezydenta Gdańska, na liście najbardziej wpływowych kobiet Home&Market.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konrad Pollesch3

Konrad Karol Pollesch urodził się w 1940 r.

Uprawia portret i pejzaż, a od 1985 roku wykonuje zdjęcia w technice gumowej, co zaowocowało licznymi wystawami w kraju i zagranicą. Specjalizuje się w fotografowaniu dzieł sztuki. W latach 1987-1990 dokumentował działania teatru CRICOT 2 Tadeusza Kantora. Uczestniczył w wielu ważnych wystawach zbiorowych, jak np. "Polska współczesna fotografia artystyczna Warszawa, Wrocław 1985 r. Międzynarodowe Biennale Grafiki Kraków 1986 r. (odbitki gumowe) , "40 lat ZPAF" Warszawa 1987, "Fotografia polska 1889 - 1979"- Nowy Jork, Chicago, Paryż, Londyn, "Przemoc, seks, nostalgia" - ZPAF Warszawa 1989. Jest autorem ponad 40 wystaw indywidualnych, prezentowanych w licznych miastach w Polsce, oraz za granicą m. in. w USA, Kanadzie, Francji, Austrii, Belgii, Szwajcarii i Izraelu.
Prace K. Pollescha znajdują się w zbiorach International Center of Photography i Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Library of Congress w Waszyngtonie, Musee d'Art et d'Histoire we Fryburgu w Szwajcarii, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Łodzi, Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum UJ i Muzeum Fotografii w Krakowie, oraz licznych prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą.